našej zmrzline sa snažíme používať čo najviac prvopotravín. To sú také, ktoré nepotrebujú zoznam ingrediencií, pretože samé ingredienciami sú. Ovocie, zelenina, bylinky, orechy … 

Skutočné potraviny vo svojej prirodzenej forme sú samé o sebe výživné.

A najmä obsahujú látky, ktoré sú v najideálnejšej vstrebateľnej forme pre nás. Telo ich privíta, ľahko spracuje. Nemusí vymýšľať stratégie, a míňať svoju energiu, ako sa s nimi vysporiadať. Aj malé percento, čo spravíte pre vaše telo, sa vám vo veľkom časom odmení. 

Zmrzlinu pripravujeme vlastnoručne

Takže, ak ste si prečítali niekde, že sami si denne v TIMI AMO čistíme ovocie, sami si hoblíkujeme čokoládu, sami si pečieme a spracovávame orechy, tak to naozaj tak robíme. Rôzne „variegatta“, posýpky, polevy si pripravujeme sami, ako inak, vzadu v našej gelato kuchyni ?.

Lokálni dodávatelia

Prvopotraviny, ktoré nájdete v našom gelate, pochádzajú najmä od lokálnych dodávateľov. V niektorých zmrzlinách trebárs typu mango či marakuja používame 100 % pyré z daného ovocia s cieľom dosiahnuť skutočnú chuť príslušného ovocia. Ide najmä o exotiku, kde vďaka podnebiu je chuť daného ovocia najintenzívnejšia. Jednoducho taká, aká má v skutočnosti byť. A nie je možné ju docieliť prirodzene tu v našom podnebnom pásme. Pre nás zmrzlina nie je len potrava, je to radosť ponúknuť našim klientom plnohodnotný a zdravý pôžitok vo forme zmrzliny a vychutnať si malú radosť počas dňa kdekoľvek!

Categories: potraviny